Získali sme nomináciu na anticenu roka – chceme ju vyhrať. Podporte nás svojim hlasom

Liberálne anticeny sa na Slovensku objavujú čoraz častejšie, tentokrát si vždy bdelá úderka všimla aj projekty Nadácie Slovakia Christiana. „Sexistický kix“, na ktorého čele stojí bývalá šéfka odboru rodovej rovnosti na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Oľga Pietruchová, zaujali bilboardy nadácie zamerané proti potratom a proti homosexuálnej ideológii až natoľko, že ich zaradila do svojej ankety o anticenu. V minulosti sa na druhom mieste v podobnej ankete pod príznačným názvom “homofób roka” umiestnil na druhom mieste aj katolícky arcibiskup z Trnavy mons. Ján Orosch.

Na prvom bilborde je pritom zobrazený pápež František a jeho výrok z októbra 2018, ktorý znie: „Nie je správne najať si na vyriešenie problému vraha!“ Týmto výrokom odkazovala súčasná hlava rímskokatolíckej Cirkvi na fakt, že „potrat je nájomná vražda“, čo je taktiež na bilborde uvedené.

Druhý „nominovaný“ bilbord obsahuje iba kratučkú stať z Evanjelia a konkrétne ide priamo o Ježišove slová: „Ani ja ťa neodcudzujem. Choď a už nehreš!“ (Jn 8,11). Slovíčko „nehreš“ je znázornené dúhovou farbou. Zdá sa teda, že slovenskej liberálnej úderke by nerobilo problém znova hodiť Syna Božieho do žalára za jeho kázanie.

Napriek tomuto trápnemu pokusu o „lynč“ zo strany liberálnej úderky –, ktorá sa preslávila svojím predvolebným heslom „Poďme do nich!“ – sa Nadácia Slovakia Christiana postavila k celej záležitosti odvážne a pre niekoho možno nečakane: chcela by anticenu získať, veď dobrý biskup z Trnavy, mons. Orosch, takmer vyhral podobnú „anketu“ .Správca nadácie pán Martin Komár na svojom facebookovom profile uviedol:

Priatelia, dostali sme nomináciu na anticenu roka – bratia liberáli nás nominovali za údajnú homofóbiu, pritom na bilborde bolo napísane –, že homosexuálov neodsudzujeme; a tiež za údajne porušovanie ľudských práv žien… právo na potrat – teda zabiť vlastné dieťa…

Prosím Vás o hlas, nech to vyhráme a pôjdeme si ju aj prevziať…“ dodal Martin Komár z nadácie Slovakia Christiana.

Pre redakciu Christianitas.sk sa pán Komár vyjadril, že je to pre nadáciu pocta a dôkaz toho, že práca, ktorej sa venujú, nie je márna, ale skutočne dokáže oslovovať aj rôznych ľudí. Cenu chce naozaj vyhrať a prosí čitateľov a podporovateľov, aby za bilbordy na nižšie uvedenej adrese aj zahlasovali. Sľubuje, že si cenu príde osobne prevziať a za každý hlas je už teraz vďačný.

Za bilbordy Nadácie Slovakia Christiana môžete zahlasovať na tejto stránke:

https://www.sexistickykix.sk/nadacia-slovakia-christiana

Celá táto “potrebná” anketa je žiaľ financovaná aj zo štátneho rozpočtu SR prostredníctvom Ministerstva spravodlivosti, na ktorého čele stojí Mária Kolíková. Viacerí úradníci sa tam presunuli po odchode z Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny pod vedením ministra Krajniaka. Práve minister Krajniak zastavil dotovanie podobných projektov, ktorých cieľ je pomerne nejasný. Financie ministerstvo pod jeho vedením presunulo na oveľa hodnotnejšie projekty, ktoré reálne pomáhajú ľuďom na Slovensku.«
»